Робота в ІТ: Перші Кроки до Популярної Професії

ІТ-індустрія – один з найперспективніших напрямків роботи на сьогодні, який приваблює, в першу чергу, інноваційністю та можливістю зробити вклад в розвиток визначних продуктів та глобальної технологічної індустрії. Як зрозуміти чи підходить вам робота в цій сфері, і як розпочати свій шлях ІТ-спеціаліста – пропонуємо кілька порад, для тих, хто вже думає про роботу з технологіями.

Як зрозуміти чи вам підходить IT?
Україна входить у ТОП-10 країн за кількістю ІТ-спеціалістів у Європі, а станом на 2017 рік в Україні діяло 13413 ІТ-компаній. Відповідно, попит на роботу в тех індустрії не вщухає. Компанії готові інвестувати гроші та навчати майбутніх працівників, що створює сприятливі умови для розвитку в цій сфері.

Якщо брати до уваги Львів, то кількість ІТ компаній та ІТ-спеціалістів також невпинно росте. Згідно з дослідженням IT Research 3.0 станом на 2018 рік у Львові працювали 21000 ІТ-спеціалістів та 317 компаній, у 2019 році кількість ІТшників очікувано зросте до 24 000, а відтак, динамічно зростає і кількість робочих місць.

Робота в ІТ-сфері вже давно вийшла за межі одного лиш програмування: навіть якщо вам близькі гуманітарні науки, можна спрямувати свою майбутню діяльність у напрямку HR-менеджерів, маркетологів, PR-менеджерів, дизайнерів або продажів. ІТ-компанії працюють за тими ж правилами, що й інші підприємства, тому потребують людей різного профілю. Але, якщо говорити про ядро ІТ-компаній, то за розробку продуктів чи сервісів відповідають звісно ж девелопери. Якщо ви ще в школі кодили на Паскалі і мріяли писати щось більше, дорога в програмування – відкрита.

Що потрібно вміти, щоб стати програмістом

Робота програміста вимагає терплячості, уважності, посидючості та вміння бути сконцентрованим впродовж довгого часу на одному завданні. Проте, цю роботу не назвеш рутинною, адже вам доведеться реалізовувати виконання тих чи інших бізнес-задач за допомогою коду. Базові знання з математики зададуть основи логічного мислення, які ви використовуватимете спілкуючись мовою коду.

Особливо якщо ви плануєте працювати з розробкою ігор, без математики – не обійтися, адже уся фізика гри задається через математичні формули. Втім не варто переживати, якщо в школі ви не були надто успішними в математиці, при великій мотивації можна освоїти потрібні знання в університеті.
Крім того, обов’язковою вимогою часу є добре знання англійської. Українські компанії в більшості випадків працюють на міжнародний ринок, а спілкування з клієнтом буде важливою частиною вашої майбутньої роботи. Тому не зволікайте з вивченням цієї мови міжнародного спілкування, навіть якщо вам більше до вподоби математика чи фізика.
Також з кожним роком все більше цінуються нетехнічні, або ж так звані софт-скіли: це вміння працювати в команді, вміння правильно та ефективно організувати свою роботу, комунікативні навички, бізнес-мислення. Пам’ятайте, незалежно від того, над яким продуктом ви працюватимете, основним завданням буде вирішити бізнес-задачі клієнта, або ж власні бізнес-задачі. Вміння взаємодіяти зі своєю аудиторією і вміння правильно подати свій продукт є дуже важливими на технологічному ринку.

Як обрати напрямок та де навчатись

Програміст – це дуже узагальнене поняття, яке в собі об’єднує кількадесят напрямів. Ваш вибір залежить від того, які саме продукти чи сервіси ви хочете створювати – займатись розробкою штучного інтелекту, створювати розумні пристрої, розробляти роботів, займатись захистом даних, чи вчитись систематизувати велетенську кількість даних та аналізувати їх.

Вже сьогодні ці найновіші напрямки технологічної індустрії можна вивчати у львівських університетах на бакалаврських програмах – у Львівській Політехніці(Системи штучного інтелектуІнтернет речейРобототехнікаБізнес аналітика та наука про даніКібербезпека), в ЛНУ ім.І.Франка (Великі дані та інтелектуальні системиКібербезпекаСтатистистичний аналіз данихІнженерія програмного забезпеченняВеликі дані та Комп’ютерні науки), в Університеті безпеки життєдіяльності (Кібербезпека) та в УКУ (Комп’ютерні науки).

Опісля вибору напрямку навчання, треба зрозуміти, за яку саме частину роботи ти будеш відповідати: front end – частину програми, яку бачить користувач, чи back end – основний функціонал програм. Або ж ти можеш стати full-stack девелопером і розробляти як функціонал так і інтерфейс програм. Після здобуття базових навиків програмування ти також зможеш обрати для себе ще один напрямок  – DevOps. DevOps поєднує в собі функції кількох професій: інженера, адміністратора, розробника, тестувальника і менеджера. Це працівник, який відповідальний за всі етапи створення програмного продукту: від написання коду до тестування та випуску. Для кращого уявлення шлях становлення front end, back end та devOps спеціаліста, переглянь роудмапи від GitHub, де детально проілюстровано шлях, яким має пройти розробник, щоб стати хорошим спеціалістом в 2019.

Сьогодні – чудовий час, щоб здобувати найактуальнішу освіту та професію, яка буде популярною в найближчому майбутньому. Сфера технологій дуже швидко розвивається та дає необмежені можливості, щоб проявити свою креативність та аналітичні здібності.
За матеріалами Lviv IT Cluster

Related Posts

Leave a Reply