Чому кібербезпека?

Кібербезпека, як освітня спеціальність і як фах, є порівняно новою і їй притаманний стрімкий розвиток, подібно до споріднених напрямів галузі «Інформаційні технології». Вона передбачає стан захищеності життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства і держави в кіберпросторі – середовищі, яке виникло в результаті функціонування на основі єдиних принципів і за спільними правилами інформаційних і телекомунікаційних систем. В ньому відомості щодо осіб, предметів, фактів, подій, явищ, процесів подаються в деякому математичному, символьному або будь-якому іншому вигляді; розміщуються в пам’яті будь-якого фізичного пристрою, призначеного для зберігання, обробки і передавання інформації; перебувають в постійному русі сукупністю ІТ-систем і мереж.

Зростаюче поширення ІТ-технологій зробило залежними наше життя і діяльність від надійного їх функціонування. Але через притаманні вразливості до кібератак ІТ-технології можуть нас зрадити. І таких прикладів є багато, зокрема, і такі резонансні як вірус “Petya”, який у 2017 році заблокував інформаційно-комунікаційні ресурси багатьох компаній та державних установ, чи витік персональних даних клієнтів, що стався у Приватбанку.

Таким чином, кібербезпека є необхідною умовою поширення сучасних ІТ-технологій та забезпечення неперервності функціонування державних інституцій та приватних підприємств. Ключовим завданням у цьому напрямку є підготовка фахівців із кібербезпеки.